Kas jums ir jāzina par šī komplekta saturu
Šī maska tiek pārdota kopā ar diviem filtriem.
Kas ir FFP filtrējošā sejas maska?
FFP maska (filtrējošā sejas daļa) ir elpošanas aizsardzības ierīce, kas aiztur suspendētās daļiņas. Tā ir paredzēta, lai aizsargātu valkātāju no gaisā suspendēto daļiņu un pilienu ieelpošanas.
Šī maska nosedz zodu, degunu un muti. Tā ir sertificēta kā atbilstoša attiecīgajiem standartiem un efektivitātes pārbaudēm. Tā ir klasificēta kā individuālās aizsardzības līdzeklis.
Par standartu
Eiropas standarts EN-149:2001+A1: 2009 nosaka sejas masku trīs filtrēšanas efektivitātes līmeņus. Tie ir FFP1, FFP2 un FFP3 atkarībā no filtra efektivitātes un gaisa caurplūdes sejas virzienā.
Jo augstāks ir skaitlis (1, 2 vai 3), jo lielāka ir garantētā filtrēšanas efektivitāte (taču lielāka ir arī respiratorā pretestība, kas nozīmē to, ka ir grūtāk elpot, īpaši fizisko aktivitāšu laikā).
Trīs filtrēšanas kategorijas
Ir trīs kategoriju FFP maskas atkarībā no to filtrēšanas efektivitātes (filtra un caurplūdes sejas virzienā efektivitātes). FFP2 maskas aiztur vismaz 94% no vidējām cietajām daļiņām gaisā (0,6 µm) (kopējā caurlaidība iekšpuses virzienā < 8%). FFP3 maskas aiztur vismaz 99% no vidējām cietajām daļiņām gaisā (0,6 µm) (kopējā caurlaidība iekšpuses virzienā < 2%).
Broyx maska “Sport 500”
Maskas specifikācijas:
- Filtrēšanas maska, kas nosedz degunu, muti un zodu.
- Filtrēšanas kategorija: FFP1 NR.
- Elpošanas aizsardzības ierīce, kas aiztur gaisa daļiņas.
- Atbilst Eiropas standartam EN149:2001+A1: 2009.
- Izgatavota no viegla, reljefaina materiāla un diviem izelpas vārstiem, kas nodrošina izcilu elpojamību, ar maināmu filtru.
- Paredzēta izmantošanai staigāšanas, ātras iešanas, riteņbraukšanas vai džoginga laikā.
- Klasificēta kā PPE.
Kāda ir atšķirība starp sejas maskām “Sport 500” un “Sport 700”?
Maskai “Sport 500” ir poliestera neausts, reljefains materiāls. Tas ļauj vieglāk izvadīt izelpas siltumu. Maskai “Sport 700” ir atšķirīgs aizdares mehānisms. Bez kakla aizmugurē esošās līplentes tai ir arī divas ausu cilpas, kas efektīvāk notur masku savā vietā nēsāšanas laikā. Tā ir izgatavota no neoprēna materiāla, kas ir elastīgāks, kā arī nodrošina aizsardzību pret nepatīkamiem laikapstākļiem (aukstums un lietus).
No kā aizsargā Broyx sejas maska?
Šī maska aizsargā no gaisā suspendētām cietām un šķidrām daļiņām (pilieni, putekļi).
Broyx maskas filtri, kas ir klasificēti kā FFP1 NR, aiztur vismaz 80% no vidēja izmēra daļiņām (0,6 µm).
To starpā ir arī tā sauktās daļiņas PM10 un PM2.5, piemēram, ziedputekšņi, sēņu sporas, putekļu ērcītes u.c.
Daļiņas tiek atdalītas ar 4 slāņu filtru.
Kas ir PM10 un PM2.5?
Atmosfēras gaiss satur ne tikai gāzes, bet arī suspensijas daļiņas šķidrā vai cietā veidā (cietās daļiņas), kuras ir pazīstamas kā suspendētās daļiņas. Šīs suspendētās daļiņas bieži vien tiek apzīmētas ar akronīmu PM, kas nozīmē suspendētās daļiņas (Particulate Matter). Ar PM10 un PM2.5 tiek apzīmētas daļiņas, kuru diametrs attiecīgi ir mazāks par 10 un 2,5 mikroniem (µm). Piezīme. Cilvēka mata vidējais diametrs ir no 50 līdz 70 µm.
Kas izraisa PM10 un PM2.5 rašanos?
Suspendētās daļiņas rodas no dabiskiem avotiem vai cilvēku darbības rezultātā. Dabiskās daļiņas rodas vulkāna izvirduma, augsnes erozijas, jūras šļakatu vai no tuksneša pārvietotu putekļu dēļ. Tādas daļiņas kā ziedputekšņi ir cēlušās no augiem. Ar cilvēku darbību saistītās daļiņas rodas dzīvojamos vai komerciālajos sektoros, rūpniecības, transportēšanas vai lauksaimniecības rezultātā.
Kā darbojas Broyx filtrs?
Cietās un šķidrās daļiņas tiek atdalītas, kad gaiss izplūst caur filtra slāņiem. Tā ir viena no visefektīvākajām metodēm, kā atdalīt gaisā esošās daļiņas. Šī augstā efektivitāte tiek nodrošināta, jo filtrējošajam slānim ir īpaša struktūra. Auduma šķiedras ir elektrostatiski uzlādētas, tā piesaistot gaisā esošās cietās daļiņas (suspendētās daļiņas), lai filtrs varētu tās aizturēt.
Broyx filtra konstrukcija
Broyx filtrējošās maskas “Sport 500” un “Sport 700” Broyx ir aprīkotas ar Broyx filtru 4P1. Šis filtrs ir izgatavots no četriem slāņiem (numurēti secībā no iekšpuses uz ārpusi): 1. Aizsargslānis un lielo cieto daļiņu sākotnējās atdalīšanas filtrs. 2. Aktīvās ogles filtrs, kas neitralizē noteiktas smakas un atdala cietās daļiņas. 3. Nanodaļiņu filtrs. Tas ir galvenais elektrostatiski uzlādētais filtrs. 4. Aizsargslānis ar hidrofobiskām īpašībām; neļauj filtrā nonākt mitrumam.
Vai sejas maska “Sport 500” aiztur gāzes?
Nē. Lai gan aktīvās ogles slānis maināmajā filtrā var aizturēt noteiktas smakas, šī maska neaiztur gaisā esošās gāzes.
Cik ilgi darbojas Broyx filtrs?
Eiropas standarts EN-149 tika izveidots, lai nodrošinātu personu aizsardzību darbavietā. Tajā ir pieņemts, ka šīs maskas tiek izmantotas darba nolūkiem, nevis sportam vai urbānā vidē. Šī iemesla dēļ ieteicams mainīt filtru ik pēc 8 lietošanas stundām. Filtri ir maināmi, un tos nedrīkst ne mazgāt, ne izmantot atkārtoti.
Broyx oriģinālā filtra X-MF4P1 maiņa
- Noņemiet vārstus, pagriežot ārējo pārsegu pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam. - Izņemiet vārsta blīvi. - Izņemiet filtra slāni. - Ievietojiet jaunu filtru. - Deguna daļai jābūt maskas augšdaļā. - Uzstādiet atpakaļ vārsta blīvi. - Uzstādiet vārstu vietā, griežot to pulksteņrādītāju kustības virzienā. Svarīgi! Kad maināt vārstu, neatbrīvojieties no plastmasas vārstiem vai silikona blīvēm.
Kāds ir divu izelpas vārstu nolūks?
Pievienotie izelpas vārsti:
- samazina respiratoro pretestību izelpas laikā;
- ļauj vieglāk izplūst siltumam un mitrumam, kas padara masku ērtāku valkājot.
Šie vārsti laiž cauri gaisu tikai tad, kad izelpojat, un aizveras, kad ieelpojat. Tie neļauj daļiņām iekļūt maskā. Tāpēc tie ir tikpat efektīvi kā maskas bez vārstiem.
Filtrējošā maska ar izelpas vārstiem nenodrošina citu personu un apkārtējās vides aizsardzību.
Modelis ar vārstiem ļauj izelpot ar nelielu piepūli, it īpaši tad, kad veicat fiziskas nodarbības, taču zaudē savu spēju būt par barjeru starp nēsātāju un citiem cilvēkiem vai apkārtējo vidi. Caur vārstu izelpotais gaiss var piesārņot apkārtējo vidi.
Maskas “Sport 500” saderība
Veloķivere: jā. Motocikla ķivere: nē, šī maska nav saderīga ar motocikla ķiveri. Brilles: jā, šo masku var valkāt kopā ar brillēm. Tai ir arī pretaizsvīšanas īpašības uzlabotam komfortam. Bārda: tā (pat rugāji) samazina maskas hermētiskumu sejas daļā un maskas vispārējo efektivitāti. Bērniem/pusaudžiem: šīs maskas ir paredzētas pieaugušajiem. Ir svarīgi vispirms piemērīt masku, lai pārliecinātos, vai tā der.
Izmēri un svars
Katrai no maskām ir divi izmēri: - izmērs M — tiem, kuru galvas apkārtmērs ir 48–56 cm un galvas augstums apmēram 14 cm no deguna pamatnes līdz pieres augšai, svars — 44 grami;
- izmērs L — tiem, kuru galvas apkārtmērs ir 52–60 cm un galvas augstums apmēram 15 cm no deguna pamatnes līdz pieres augšai, svars — 47 grami.
Taču filtram ir tikai viens izmērs. Tātad viens un tas pats filtrs der abu izmēru maskām.
Kā es varu zināt, vai maskas atbilst Eiropas tiesību aktu prasībām?
Marķējumam jābūt redzamam. Uz FFP elpošanas aizsardzības maskām un to iepakojuma jābūt šādam marķējumam: - CE marķējums (burti CE, kam seko tās pilnvarotās organizācijas numurs, kura ir atbildīga par ražošanas kvalitātes uzraudzību);
- šī tipa ierīcēm piemērojamā standarta numurs un gads (EN 149+A1:2009);
- klasifikācijas efektivitātes marķējums (FFP1, FFP2, FFP3).
Vai filtrēšanas sejas maskām ir nepieciešams sertifikācijas marķējums?
Jā, filtrēšanas maskām jābūt sertificētām visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Eiropas Savienība pievērš īpašu uzmanību sejas masku lietotāju aizsardzībai. Šī iemesla dēļ sertifikācijas process ir kļuvis ilgāks un tā efektivitāte tiek regulāri pārbaudīta. Filtrēšanas maskas tiek klasificētas kā III kategorijas individuālās aizsardzības līdzekļi — tā ir visaugstākā kategorija.
Vai FFP1 maska aizsargā lietotājus no Covid-19?
(1. daļa)
Elpošanas aizsardzības maskas (FFP) tiek klasificētas kā individuālās aizsardzības līdzekļi un atbilst Eiropas veselības un drošības prasībām, kas ir atrunātas standartā EN 149. Šī tipa maska aizsargā tās lietotāju tikai no gaisā esošo suspendēto daļiņu ieelpošanas, t.i., no elpošanas laikā izdalītiem lielākiem pilieniem, kuru izmēri ir no 5 līdz 150 mikroniem un kuri var saturēt infekcijas izraisītājus, tostarp Covid-19. Tā neaizsargā citus!
Vai FFP1 maska aizsargā lietotājus no Covid-19?
(2. daļa)
FFP1 maska ir aprīkota ar vārstiem un nenodrošina barjeru starp tās lietotāju un apkārtējo vidi un citām personām. Caur vārstu izelpotais gaiss var piesārņot apkārtējo vidi. Maskas valkāšana nenovērš visus saslimšanas riskus; pastāv iespēja inficēties ar vīrusu, vienkārši paberzējot acis. Respektējiet un ievērojiet sociālās distancēšanās norādījumus, ko ir publicējušas vietējās varas iestādes.
Kā pareizi jāizmanto šī FFP maska?
- Nomazgājiet rokas. - Uzlieciet masku uz sejas ar deguna daļu uz deguna. - Turiet masku un piestipriniet līplenti galvas aizmugurē.
- Saspiediet deguna daļu ar abām rokām tā, lai tā precīzi piegultu pie deguna.
- Pārbaudiet, vai maska nosedz seju no deguna līdz zoda apakšai.
- Pielāgojiet maskas pozīciju, izmantojot galvas aizmugurē esošo līplenti.
Sejas maskas “Sport 500” materiāla struktūra
Tai ir poliestera neausts, reljefains materiāls. Tas ļauj vieglāk izvadīt izelpas siltumu.
Kopšanas padomi
Maska ir izgatavota no auduma, ko var mazgāt ar rokām un nedaudz silta ūdens. Filtri ir maināmi, un tos nedrīkst ne mazgāt, ne izmantot atkārtoti.
Glabāšana
Filtrēšanas maskas jāglabā ražotāja hermētiskajā iepakojumā (neatvērtā) tādā vietā, kurā apkārtējās vides mitrums ir mazāks par 80% un temperatūra ir no -10 ºC līdz 30 ºC. Sejas maskas glabāšanas maksimālais laiks ir norādīts uz izstrādājuma un lietotājam paredzētā paziņojuma beigās tādā vietā, kura ir redzama caur iepakojumu. Sejas maskas jāaizsargā no mehāniskiem bojājumiem, kā arī tās nedrīkst pakļaut agresīvu ķīmisko vielu, mitruma un sāļa gaisa iedarbībai.
Ierobežojumi:
1. daļa
- Nelietojiet sejas masku, ja tā pareizi nepiekļaujas jūsu sejai. - Sejas masku nevar lietot personas, kurām ir apmatojums maskas saskaršanās vietā ar seju. - Sejas maskas ir aizliegts lietot vidē, kurā skābekļa līmenis ir zemāks par 17 tilpuma procentiem, vai mazās, slēgtās telpās. - Nelietojiet sejas masku, ja gaisā esošo cieto daļiņu koncentrācijas dispersijas fāze ir 4 reizes lielāka par arodekspozīcijas robežvērtību.
Ierobežojumi
2. daļa
- Nelietojiet sejas masku situācijās, kurās nav zināms bīstamās vielas tips, koncentrācija un īpašības. - Filtrējošās sejas maskas neaizsargā no izgarojumiem vai gāzēm. - Nelietojiet bojātu vai tādu sejas masku, kurai ir beidzies derīguma termiņš. - Šo masku var lietot profesionālām vajadzībām tikai apmācīti darbinieki.
- Šo masku nedrīkst lietot gulēšanas laikā.
Lietošanas ierobežojumi3. daļa
- Šī maska palielina respiratoro pretestību. Tādēļ to nedrīkst lietot tie, kam ir respiratorās vai citas slimības un kam palielināta respiratorā pretestība var tieši vai netieši izraisīt negatīvu ietekmi, ja vien viņi nav iepriekš konsultējušies ar ārstu.