Stingrība
Sastāv no 3 poliamīda monošķiedrām un 544 mikrošķiedrām, nodrošinot stabilu sajūtu.
Kāds spriegojums ir labākais?
Mērens spriegojums (18‒23 kg) nodrošina lielāku komfortu, iegriešanu un jaudu. Tomēr jums būs mazāk kontroles un precizitātes.
Augsts spriegojums (> 23 kg) nodrošina labāku kontroli un precizitāti. Taču tas var izraisīt tendinītu. Tāpat būs mazāks grieziens un jauda.
Par monošķiedras stīgām
Monošķiedras stīgām “Decathlon” iesaka 19‒22 kg spriegojumu. Mēs nekādā gadījumā neiesakām monošķiedras stīgas bērniem līdz 15 gadu vecumam, lai pasargātu viņus no traumām. Šīs stīgas ir vislabāk piemērotas spēlētājiem, kuriem pārtrūkst stīgas, spēlējot līdz 10 stundām, jo tām ātri zūd spriegojums.
Par daudzšķiedru stīgām
Daudzšķiedru stīgām “Decathlon” iesaka 25 kg maksimālo spriegojumu. Šīs stīgas ir ieteicamas cilvēkiem ar noslieci uz tendinītu, jauniešiem un cilvēkiem, kuriem stīgas netrūkst bieži. Daudzšķiedru stīgas ļoti labi saglabā spriegojumu.
Kad jāmaina stīgas?
Jūsu raketes sniegums par 50% ir atkarīgs no rāmja un 50% ‒ no izmantotajām stīgām. Noteikti nesteidzieties, izvēloties pareizās stīgas.
Spēlētājiem, kuriem bieži pārtrūkst stīgas: nomainiet tās, tiklīdz tās pārtrūkst.
Spēlētājiem, kuriem stīgas plīst reti vai nekad, “Decathlon” iesaka veikt to nomaiņu tik reizes gadā, cik reizes jūs spēlējat vienā nedēļā. Piemēram: ja spēlējat vienu reizi nedēļā, nomainiet stīgas vienu reizi gadā; ja spēlējat trīs reizes nedēļā, nomainiet stīgas trīs reizes gadā.
Decathlon padoms
Jums nevajadzētu pievilkt nodilušas stīgas, jo to sniegums būs zudis. Vaļīgi stiegrota rakete ļaus jums spēlēt mierīgāk, dodot jums vairāk jaudas, nepielietojot pārmērīgu spēku. Laika gaitā stīgas var nodilt nesaplīstot. Tās zaudē savu elastību un sākotnējās īpašības. Spēli ietekmē arī stīgu kalibrs (jeb diametrs). Jo mazāks ir stīgas diametrs, jo lielāku jaudu un spēcīgāku iegriešanu tā nodrošinās. Lielāks diametrs piešķir stīgām lielāku stingrību un spēcīgāku ietekmi uz jūsu ķermeni.