Sastāvs
100% stiklšķiedra
Izliekums un svars
Vidējs izliekums 24 mm/300 mm, 540 g un 390 mm līdzsvars labākai manevrētspējai
Detalizēts apraksts
1080 Tex stiklšķiedra. Doba dubulto kanālu struktūra. Standarta 45° galviņa manevrētspējai. Poliuretāna (PU) saķere (1,8 mm bieza) labam satvērienam.Roktura garums: 40 cm.
Apstiprinājuši mūsu sportisti,
Laura Nunninka (pašreiz spēlē Nīderlandes izlasē, 2017., 2019. un 2021. g. Eiropas čempione, sudraba medaļniece (Rio), zelta medaļniece (Tokija 2020), šobrīd spēlē HC Den Bosch (Nīderlande)); Džila Būna (Beļģijas izlases bijusī kapteine 302 spēlēs, olimpiete (Londona 2012), šobrīd spēlē Royal Racing Club de Bruxelles (Beļģija)); Berta Bonastre (bijusī Spānijas izlases spēlētāja; Pasaules kausa 2018 un Eiropas čempionāta 2019 bronzas medaļniece, olimpiete (Rio 2016, Tokija 2020),
Apstiprinājuši mūsu sportisti (turpinājums)
Terāns Pjēters (Nīderlandes nacionālās komandas biedrs, pašlaik spēlē Kampong (Nīderlande)); Viktors Šarlē (Francijas izlases kapteinis, šobrīd spēlē Waterloo Ducks (Beļģija), 2018. un 2023. gada Pasaules kausa spēlētājs); un Mateo Desgujons (Francijas izlases dalībnieks, šobrīd spēlē La Gantoise (Beļģija), 2023. gada Pasaules kausa spēlētājs).
No kāda materiāla tiek gatavotas hokeja nūjas?
Tradicionāli hokeja nūjas tika gatavotas no koka (ozola, zīdkoka), bet mūsdienās parasti (un īpaši visprofesionālākās) ir gatavotas no saliktiem materiāliem (stiklplasta, oglekļa šķiedras un aramīda šķiedras; “Kevlar” ir aramīda tipa zīmola nosaukums). Nūjas var būt gatavotas no 100% koka, no koka ar stiklplasta vai oglekļa stiprinājumiem, 100% stiklplasta vai stiklplasta ar lielāku vai mazāku oglekļa %
No kāda materiāla tiek gatavotas hokeja nūjas?(turp.)
(bieži sastāvā ir 5–10% aramīds, ja ir ļoti augsts oglekļa %).
Īpašības un lietojums
Stiklšķiedra ir cietāks un stabilāks, vieglāks un izturīgāks pret nobrāzumiem nekā koks. Tas dos lielāku spēku, bet mazāku kontroli un lielāku cietības sajūtu. Ogleklis ir vieglāks, tomēr cietāks, tas nodrošina vēl lielāku spēku un mazāku kontroli, ja jums nav augstas tehniskās spējas. Aramīds tiek izmantots papildus ogleklim, lai kātā mazinātu vibrācijas. To var izmantot arī papēdī, lai uzlabotu pretestību pret nodilumu.
Kā ir izgatavota salikto materiālu nūja?
Nūja no dažādiem materiāliem sastāv no vairākiem šķiedras slāņiem, kas uzklāti ap dobu vidu, kurš sastāv no viena vai vairākiem tuneļiem. Sastāvdaļu saturs, šķiedras slāņu skaits un serdes struktūra atšķiras dažādos nūjas posmos un starp dažādām nūjām. Tikai oglekļa procentuālā daļa vien daudz neliecina par nūjas īpašībām.
Pareizā sastāva izvēle
Bērniem, kas mācās spēlēt, būtu jāizvēlas koka nūjas. Uzlabojot prasmes, var pāriet uz stiklplasta nūju un vēlāk uz nūju ar nelielu oglekļa daļu sastāvā. Pieaugušie iesācēji var sākt ar stiklplasta nūju. Vidēja vai augsta līmeņa pieaugušajiem spēlētājiem jāizvēlas nūja ar oglekļa sastāvu, kas atbilst viņu spēles stilam (vēlamajam līdzsvaram starp kontroli un spēku).
Kāds ir nūjas izliekums?
Hokeja nūja nav taisna, tai ir izliekums (saukts par loku). Izliekuma maksimālais augstums ir mainīgs (maksimālais vertikālais laukums starp nūju uz līdzenas virsmas un šo virsmu), kā arī vieta, kurā šis augstums ir maksimālais, mērīts no nūjas galvas gala (saukts par izliekuma pozīciju).
Kāds ir nūjas izliekums?(turp.)
Tradicionāli nūju izliekuma augstums bija aptuveni 15 mm un izliekuma pozīcija aptuveni līdz pusei no nūjas.
Izliekumu veidi
“Standarta izliekuma” aptuvenais izliekuma augstums ir 17–20 mm, un izliekuma pozīcija 300 mm. “Vidēja izliekuma” aptuvenais izliekuma augstums ir 23–24 mm, un izliekuma pozīcija 300 mm. “Zems izliekums” parasti ir 24–25 mm un 250 mm. “Ļoti zems izliekums” ir 24–25 mm un 200 mm.
FIH izliekuma standarts
Atbilstoši Starptautiskās Hokeja federācijas (FIH) noteikumiem lauka hokeja nūjas izliekuma pozīcijai jābūt vismaz 200 mm un izliekuma augstumam 25 mm.
Pareizā izliekuma izvēle
Iesācējiem jāizvēlas standarta izliekums. Vidēji pieredzējušiem un pieredzējušiem spēlētājiem, kuru mērķis ir kontrolēt bumbu, piespēlēt un mest pa vārtiem, jāizvēlas vidējais izliekums. Pieredzējuši spēlētāji, kas daudz driblē un kam ir spēcīgas 3D prasmes un perfekta kontrole ātrā spēlē, var izvēlēties nūju ar zemu izliekumu. Velkošiem sitieniem izvēlieties ļoti zemu izliekumu.
Nūju svars
Vairums pieaugušo nūju (izmēri 36,5"–37,5") sver no 520 g līdz 580 g. Bērnu nūju svars ir sākot no 400 g. Ražošanas procesu dēļ nūjas svars var atšķirties par 20 g līdz 30 g arī vienam un tam pašam modelim.
FIH svara standarts
Atbilstoši FIH noteikumiem maksimālais nūjas svars lauka hokejā ir 737 g.Vairums pieaugušo nūju (izmēri 36,5"–37,5") sver no 520 g līdz 580 g. Bērnu nūju svars ir sākot no 400 g. Ražošanas procesu dēļ nūjas svars var atšķirties par 20 g līdz 30 g arī vienam un tam pašam modelim.
Kāpēc līdzsvars ir svarīgs?
Nūjām ar vienādu svaru atšķirība ir tajā, kā svars ir sadalīts nūjas garumā. Līdzsvars ir nūjas gravitācijas centrs, ko mēra no nūjas galvas gala. Līdzsvars tuvāk rokturim dod viegluma izjūtu. Ar šādu nūju ir vieglāk spēlēt. Līdzsvars tuvāk nūjas galvai (saukta smagā nūjas galva) dod sajūtu, ka rokās ir lielāks svars. Tas palielina nūjas spēku.
Pareizā svara un līdzsvara izvēle
Ja nepieciešams manevrēt, izvēlieties vieglu nūju ar lielāku līdzsvaru. Ja spēlējat spēcīgi, izvēlieties smagu nūju ar mazāku līdzsvaru.
Kādu izmēru izvēlēties?
Nūju izmēri ir norādīti collās. 1" = 2,54 cm. Pieaugušajiem standarta izmērs ir 36,5".Dažas nūjas ir pieejamas izmērā 37,5" un 38,5" labākai aizsniegšanai un lielākam spēkam. Tās paredzētas ļoti pieredzējušiem spēlētājiem. Par 1,80 m garāks spēlētājs var izvēlēties arī 37,5" vai 38,5" izmēra nūju, bet jāpārliecinās, vai citas īpašības (sastāvs, izliekums u.c.) ir piemērotas līmenim.
FIH izmēra standarts
Atbilstoši FIH noteikumiem lauka hokeja nūja nevar būt garāka par 41" (105 cm).
Vispārīgi padomi nūjas izvēlei
Pareizā nūja ir ar pareizo izmēru, sastāvu (iekšējo struktūru), izliekumu, svaru un līdzsvaru tieši jums.
Dizaineris
Šo nūju ir dizainējusi mūsu produktu izstrādes komanda, kuras sastāvā ir aizrautīgi hokejisti (produktu vadītāji, dizaineri, inženieri, apģērbu dizaineri, stilisti, prototipu un laboratorijas tehniķi un tādi sportisti kā Džila Būna, Berta Bonastre, Laura Nunninka, Manuela Uroza, Tomass Briels, Viktors Vegnezs, Terāns Pjēters, Viktors Šarlē un Mateo Desgujons)
Modelētājs (ctd)
Mūsu partnerklubu un kopienu spēlētāji, Decathlon R&D speciālisti un kompozītmateriālu rūpnieciskā procesa speciālisti un viens no vadošajiem nūju ražotājiem pasaulē.
Informācija
Šeit norādīto informāciju sniedza ražotājs vai arī mūsu komandas, kas izvērtēja ražotāja sniegtos paraugus.
Segmentācija
pieaugušajiem / iesācējiem / vidējs izliekums / stiklšķiedra