Sastāvs
100% laminēts zīdkoks (5 kārtas). Standarta nūjas galva. Korpusa un roktura diametrs piemērots bērnam. Poliuretāna (PU) rokturis (1,8 mm biezs) labam satvērienam.
Izliekums un svars
vidējs izliekums; Svars: 34. izmērs sver 429 g
Apstiprinājuši mūsu sportisti,
Laura Nunninka [Nīderlandes nacionālās izlases spēlētāja, 2017., 2019. un 2021. gada Eiropas čempione, sudraba medaļas ieguvēja Rio Olimpiskajās spēlēs, olimpiskā zelta ieguvēja 2020. gadā un HC Den Bosch (Nīderlande) spēlētāja], Džila Būna [Beļģijas nacionālās izlases bijusī kapteine un spēlētāja ar 302 iegūtiem vārtiem, olimpiete (Londona 2012), Briseles Karaliskā kluba (Beļģija) spēlētāja)];
Apstiprinājuši mūsu sportisti (turpinājums)
Tomass Brīls [bijušais Beļģijas nacionālās izlases kapteinis, četrkārtējs olimpietis (Pekina 2008, Londona 2012, Rio 2016, Tokija 2020), otrās vietas ieguvējs Rio olimpiskajās spēlēs, olimpiskais zelts Tokijā, 2018. g. pas. čempions, 2019. g. Eiropas čempions, Oranje-Rood (Nīderlande) kapteinis], Terāns Pjēters [holandiešu nacion. kom. spēl., Kampong (Nīderlande)], Viktors Šarlē [franču komandas kapteinis, Waterloo Ducks (Beļģija) spēlētājs, Pasaules kauss 2018, 2023] un Mateo Desgujons
No kāda materiāla tiek ražotas hokeja nūjas?
Lai gan tradicionāli hokeja nūjas ražo no koka (ozolkoka, zīdkoka), mūsdienās lielāko daļu nūju (it īpaši tehniskākās nūjas) ražo no kompozītmateriāliem (stiklšķiedras, oglekļa šķiedras un aramīda šķiedras; kevlars ir aramīda šķiedras veids). Nūjas var būt ražotas arī no 100% koka, koka ar stiklšķiedras stiprinājumu, 100% stiklšķiedras vai stiklšķiedras ar diezgan augstu oglekļa saturu (bieži 5%–10% aramīda, ja oglekļa procentuālais sastāvs ir ļoti augsts).
Īpašības un lietojums
Stiklšķiedra ir cietāks un stabilāks, vieglāks un izturīgāks pret nobrāzumiem nekā koks. Tas dos lielāku spēku, bet mazāku kontroli un lielāku cietības sajūtu. Ogleklis ir vieglāks, tomēr cietāks, tas nodrošina vēl lielāku spēku un mazāku kontroli, ja jums nav augstas tehniskās spējas. Aramīds tiek izmantots papildus ogleklim, lai kātā mazinātu vibrācijas. To var izmantot arī papēdī, lai uzlabotu pretestību pret nodilumu.
Kā ir izgatavota salikto materiālu nūja?
Nūja no dažādiem materiāliem sastāv no vairākiem šķiedras slāņiem, kas uzklāti ap dobu vidu, kurš sastāv no viena vai vairākiem tuneļiem. Sastāvdaļu saturs, šķiedras slāņu skaits un serdes struktūra atšķiras dažādos nūjas posmos un starp dažādām nūjām. Tikai oglekļa procentuālā daļa vien daudz neliecina par nūjas īpašībām.
Pareizā sastāva izvēle
Bērniem, kas vēl tikai mācās spēlēt, ieteicams izvēlēties koka nūju. Kad viņu prasmes ir uzlabojušās, var pāriet uz stiklšķiedras nūju un vēlāk uz nūju ar mērenu oglekļa procentuālo daudzumu. Pieaugušie iesācēji var sākt ar stiklšķiedras nūju. Vidēji pieredzējušiem un pieredzējušiem pieaugušajiem ieteicams izvēlēties tādu oglekļa procentuālo sastāvu, kas atbilst viņu spēlēšanas stilam (kontroles un spēka līdzsvaram).
Kāds ir nūjas izliekums?
Hokeja nūja nav pilnībā taisna, un tai ir izliekums. Izliekums atšķiras atkarībā no maksimālā augstuma (maksimālās vertikālās atstarpes starp nūju, kas novietota uz līdzenas virsmas, un pašu virsmu) un vietas, kurā šis augstums ir vislielākais, mērot no galviņas gala (to sauc par izliekuma pozīciju).Tradicionāli nūjas izliekuma augstums ir apmēram 15 mm, bet izliekuma pozīcija — apmēram puse no nūjas augšdaļas.
Izliekumu veidi
“Standarta izliekuma” aptuvenais izliekuma augstums ir 17–20 mm, un izliekuma pozīcija 300 mm. “Vidēja izliekuma” aptuvenais izliekuma augstums ir 23–24 mm, un izliekuma pozīcija 300 mm. “Zems izliekums” parasti ir 24–25 mm un 250 mm. “Ļoti zems izliekums” ir 24–25 mm un 200 mm.
Pareizā izliekuma izvēle
Iesācējiem ieteicams izvēlēties standarta izliekumu. Vidēji pieredzējušiem un pieredzējušiem spēlētājiem, kuriem galvenokārt svarīgāka ir bumbas kontrole, piespēle un mešana, ieteicams izvēlēties vidēju izliekumu. Pieredzējuši spēlētāji, kuri daudz driblē un kuriem ir ideāla kontrole ātras spēles laikā, var izvēlēties zemā izliekuma nūju. “Drag flick” metieniem izvēlieties īpaši zemo izliekumu.
Nūju svars
Atbilstoši FIH noteikumiem maksimālais nūjas svars lauka hokejā ir 737 g. Vairums pieaugušo nūju (izmēri 36,5"–37,5") sver no 520 g līdz 580 g. Bērnu nūju svars ir sākot no 400 g. Ražošanas procesu dēļ nūjas svars var atšķirties par 20 g līdz 30 g arī vienam un tam pašam modelim.
Kāpēc līdzsvars ir svarīgs?
Vienāda svara nūjas atšķiras ar to, kādā veidā svars ir sadalīts visas nūjas garumā. Līdzsvars ir gravitācijas punkts, mērot no galviņas gala. Ja līdzsvars ir tuvāk rokturim, nūja šķitīs viegla. Šādu nūju ir vieglāk kontrolēt. Ja līdzsvars ir tuvāk galviņai (sauc arī par “smagu galvu”), liksies, ka rokās ir lielāks svars. Tas palielina nūjas spēku.
Pareizā svara un līdzsvara izvēle
Ja nepieciešams manevrēt, izvēlieties vieglu nūju ar lielāku līdzsvaru. Ja spēlējat spēcīgi, izvēlieties smagu nūju ar mazāku līdzsvaru.
Kādu izmēru izvēlēties?
Nūju izmēri ir norādīti collās. 1" = 2,54 cm. Bērniem: bērnam priekšā (bērnam jāstāv taisni) nolieciet nūju vertikāli ar galviņu uz zemes. Izvēlieties nūju ar rokturi, kas sniedzas līdz bērna nabai. Pieaugušajiem standarta izmērs ir 36,5".
Vai jūs zinājāt?
Atbilstoši FIH noteikumiem lauka hokeja nūja nevar būt garāka par 41" (105 cm).
Praktisks padoms
Pareizā nūja ir ar pareizo izmēru, sastāvu (iekšējo struktūru), izliekumu, svaru un līdzsvaru tieši jums.
Dizaineris
Šo nūju ir dizainējusi mūsu produktu izstrādes komanda, kuras sastāvā ir aizrautīgi hokejisti (produktu vadītāji, dizaineri, inženieri, apģērbu dizaineri, stilisti, prototipu un laboratorijas tehniķi un tādi sportisti kā Džila Būna, Berta Bonastre, Laura Nunninka, Manuela Uroza, Tomass Briels, Viktors Vegnezs, Terāns Pjēters, Viktors Šarlē un Mateo Desgujons).
Informācija
Šeit norādīto informāciju sniedza ražotājs vai arī mūsu komandas, kas izvērtēja ražotāja sniegtos paraugus.
Segmentācija
bērni/iesācēji/koks/vidējs izliekums