Kādu polsterējumu izmanto siltuma nodrošināšanai?
Lai nodrošinātu siltumu, mēs izmantojām pārstrādātas vates izolāciju (100 g/m² piedurknēs un 150 g/m² ķermeņa zonā). Sintētiskais poliestera bāzes pildījums atkarībā no šķiedru izmēra aiztur vairāk vai mazāk gaisa un pasargā no aukstuma.
Kādi vēl elementi papildus pildījumam nodrošina siltumu?
Papildus pildījumam, jakas daļēji aizlīmētās šuves, apkakle un savilkumi pie aprocēm nodrošina labāku aizsardzību pret aukstumu un mitrumu un sniedz siltuma sajūtu.
Jaka ar pārklājumu: kādas ir šī pārklājuma priekšrocības?
Pārklājums ir ūdensnecaurlaidīga kārtiņa, ko uzklāj uz materiāla iekšējās virsmas. Tas neļauj ūdenim iesūkties apģērbā, taču tas ļauj no tā izkļūt ūdens tvaikam, kas ķermenim radies fizisko aktivitāšu laikā. Tādējādi sportošanas laikā tiek nodrošināts sausums un lielāks komforts.
Kā tiek mērīta jakas ūdensizturība?
Materiāla pretestība ūdens spiedienam tiek izteikta kā materiāla izturētā vertikālā ūdens slāņa augstums mm (tests atbilstoši standartam ISO 811). Jo augstāks spiediens, jo lielāka ir materiāla ūdensizturība. Tādējādi elements ar ūdensizturības vērtējumu 3000 mm var izturēt 3000 mm augsta vertikāla ūdens slāņa radītu spiedienu.
Kuras jakas daļas sniedz aizsardzību sliktos laikapstākļos?
Jaka 100 ir izstrādāta, izmantojot sarežģītus materiālus un konstruēšanas veidus, kas neļauj iekļūt ūdenim un samazina vēja radīto vēsumu, lai palīdzētu dažādos laika apstākļos (lietū, sniegā, vējā utt.). Mēs pārbaudījām šī izstrādājuma ūdensizturību laukā dažādos laikapstākļos vairāku dienu garumā.
Kam ir paredzēta jakas ūdens atgrūšanas spēja?
Materiāla spēja atgrūst ūdeni nozīmē, ka ūdens notek no virsmas un netiek uzsūkts. Jaka ir izstrādāta, izmantojot ūdeni atgrūdošus materiālus, kuri pastiprina pretestību pret laikapstākļu iedarbību. Apstrādājot tā ārējo virsmu, materiālam ir piešķirtas ūdeni atgrūdošas īpašības. Taču lietošanas laikā šī īpašība var vājināties.
Kā atjaunot jakai ūdens atgrūšanas spēju?
Atcerieties, ka ūdens atgrūšanas spēju ir iespējams atjaunot. Lai to izdarītu, uz 10 līdz 15 minūtēm ievietojiet jaku žāvētājā ar sintētikai paredzētu programmu.
Varat izmantot arī impregnējošu aerosolu (pieejams iegādei mūsu veikalos): vienmērīgi nosmidziniet visu apģērba izstrādājumu un ļaujiet nožūt 10 līdz 12 stundas.
Kas ir "elpojoša" jaka?
Šis apģērbs aizvirza ūdens tvaikus, kas ķermenim radušies sportojot. Lai uzzinātu, vai materiāls ir elpojošs, mēs mērām tā kopējo iztvaikošanas pretestību RET (tests atbilstoši standartam ISO 11092). Jo zemāks RET, jo elpojošāks ir materiāls. Jakai 100 RET ir 12. Tieši Wedze izmantotie tehniskie risinājumi (rāvējslēdzēji, vēdināšanas atveres, tīkli) ir tie, kas apģērba iekšpusē ierobežo kondensāta veidošanos un nodrošina maksimālu elpojamību.
Kāds ir jakas 100 piegriezums?
Parasts piegriezums. Jakas sāni ir taisni un saglabājas paralēli, nepielāgojoties krūšu apveidam. Iekšējais apjoms nozīmē, ka zem šīs jakas ir iespējams valkāt arī pirmo un otro tehnisko slāni.
Kā ģērbties, lai saglabātu siltumu trasē?
Siltuma un sausuma saglabāšanai mēs iesakām izmantot 3 tehnisko kārtu noteikumu:
- 1. kārta jeb "otrā āda", lai saglabātu sausumu;
.- 2. kārta jeb izolējošā kārta, lai saglabātu siltumu apģērba iekšpusē;
.- 3. kārta jeb aizsargkārta, kas aizsargās sliktos laikapstākļos.