Mūsu apņemšanās patērēt mazāk ūdens, izgatavojot šo izstrādājumu
Tekstilmateriālu krāsošanas procesā tiek patērēts daudz ūdens, un tajā izmantotās krāsošanas vannas rada arī piesārņojumu. Lai mazinātu ietekmi uz vidi, mēs zilajai jakai izmantojam apjoma krāsošanas procesu, kur krāsas pigmenti tiek pievienoti diegu izgatavošanas laikā.
Pārstrādāts poliesteris
Pārstrādājot plastmasas pudeles vai pārstrādājot audumus poliestera ražošanai, mēs samazinām naftas resursu izmantošanu un saglabājam materiāla kvalitāti un izturību pārgājieniem.Mūsu trīskrāsu jakas “Raincut” satur vismaz 25% pārstrādāta poliestera.
Pārstrādāts poliamīds
Mūsu trīskrāsu jakas “Raincut” satur vismaz 44% pārstrādāta poliamīda.Ko tas nozīmē? Šī jaka ir ne tikai tehniska, bet arī izstrādāta tā, lai tiktu ņemta vērā tās ietekme uz vidi.Īsumā: poliamīds ir sintētisks, no naftas ražots materiāls. Pārstrādāta poliamīda izmantošana nozīmē, ka tiek atgūti un pārveidoti ražošanas atgriezumi vai produkti, kas paredzēti likvidēšanai, nevis tiek izmantoti jauni naftas resursi. Tas jau ir liels solis uz priekšu, vai ne?
Ūdeni atgrūdošā apstrāde bez perfluorogļūdeņraža
Šīs jakas audumam piemīt ūdens atgrūdošas īpašības: tas ļauj ūdenim notecēt pār tā virsmu neiesūcoties. Tādējādi audums ūdeni neuzsūc un saglabājas viegls un elpojošs. Audums kļūst ūdeni atgrūdošs pēc tā ārējās virsmas apstrādes: fluora savienojumi netiek izmantoti, jo tiem ir kaitīga ietekme uz faunu un floru.
Jūsu jakas īpašību saglabāšana
Lai saglabātu izturīgu, ūdeni atgrūdošu audumu, ieteicams to regulāri apstrādāt. Iesakām veikt šo procedūru ik pēc 3 mazgāšanas reizēm (rūpīga skalošana ir ļoti svarīga) vai pēc vairākām lietošanas reizēm lietū.
Ūdens atgrūšanas īpašības var vienkārši atjaunot, uzsildot audumu:
- ievietojot veļas žāvētājā uz 15 minūtēm (sintētikas programma);
- ar fēnu, turot to 20 cm attālumā un kustinot šurpu turpu divas reizes;
- vai divreiz nogludinot ar gludekli smalkiem audumiem domātā režīmā un bez tvaika funkcijas.
Šīs jakas daļas ūdensnecaurlaidības nodrošināšana
Auduma ūdensnecaurlaidību, ko nodrošina pārklājums vai membrāna, mēra Schmerber vienībās vai ūdens mm (ūdens kolonnas radītais spiediens). Jo lielāks skaitlis, jo ūdensnecaurlaidīgāks audums.
Šai jakai ir ūdensnecaurlaidīgs pārklājums (JIS 1092 standarts): šī materiāla izturība ir 5000 mm (Schmerber vienības) pirms mazgāšanas (ekvivalents spiedienam, ko rada 5 metrus augsta ūdens kolonna).
Auduma gaisa caurlaidība
Jakas materiāls ir gaisu caurlaidīgs: RET=12.Auduma gaisa caurlaidību mēra pēc tvaika caurlaides pretestības (RET).
Tā ir spēja izvadīt tvaikus, ko ķermenis ģenerē fizisko aktivitāšu laikā, un līdz ar to spēja nevērst mitruma uzkrāšanos uz ādas.
Jo zemāks ir RET rādītājs, jo elpojošāks jeb gaisu caurlaidīgāks ir audums.
RET ≤ 6: ļoti elpojošs materiāls.
RET ≤ 12: elpojošs materiāls.
RET ≤ 20: slikta gaisa caurlaidība vai nav gaisa caurlaidības.
Izvēlieties ūdensnecaurlaidīgo jaku atbilstoši jūsu sporta aktivitātēm
Šī lietus jaka ir radīta 2 stundas ilgiem pārgājieniem ar ātrumu, kas nepārsniedz 5 km/h.Sporta aktivitāšu laikā svīšanas apjoms ir atkarīgs no fiziskās piepūles intensitātes vai ilguma. Ja auduma gaisa caurlaidība nav pielāgota jūsu fiziskajai aktivitātei, sviedru izgarojumi jakas iekšpusē veido kondensātu. Iekšpusē ir jūtams mitrums, taču tas nav lietus, kas izsūcies cauri jakai, bet gan sviedru kondensāts. Tāpēc ir jāizvēlas fizisko aktivitāšu veidam piemērota lietus jaka.
Ieteicamie papildu izstrādājumi
Lai aizsargātu arī ķermeņa apakšdaļu, valkājiet ūdensnecaurlaidīgās virsējās bikses “Raincut”. Tad jums būs pilns aizsargājošā apģērba komplekts, kas ir ļoti efektīvs pret vēju un lietusgāzēm.
Turklāt virsējās bikses ir izgatavotas videi draudzīgā veidā, izmantojot krāsošanas masā tehnoloģiju.