Pieredze
Zābaki “100” ir paredzēti iesācējiem vai atpūtas slēpotājiem, kas meklē ērti lietojamus zābakus. Pateicoties atvēruma konstrukcijai, tos ir ļoti viegli uzvilkt un novilkt, kā arī tikpat viegli un ērti pielāgot, izmantojot vienu sprādzi.
Tie ir ļoti elastīgi, lai maksimāli atvieglotu slēpošanas apguvi. Staigāšanu atvieglo atsprādzējamā aizmugurējā daļa, kas nodrošina ievērojamu pagarinājumu potītei. Liels zābaku platums garantē komfortu.
Sprādžu regulēšana
To unikālā sprādze ļauj nostiprināt zābaku dažu sekunžu laikā salīdzinājumā ar klasiskajiem zābakiem, kuriem ir 4 sprādzes un līplentes aizdare.
Lai pievilktu, vienkārši pavelciet sprādzi līdz vēlamajam stiprumam.
Lai dotos pastaigā vienkārši atlaidiet sprādzi par pāris posmiem, lai sniegtu papildu kustību brīvību potītei.
Lai atbrīvotu aizdari, vienkārši atlaidiet sprādzes stiprinājumu pilnībā, tādējādi iegūstot ļoti lielu atvērumu, lai viegli izvilktu kāju no zābaka bez noliekšanās.
Uzvilkšana/novilkšana
Aizmugurējā ieejas konstrukcija nodrošina ļoti platu zābaka atvērumu, lai ievietotu vai izņemtu kāju. Lai ievietotu pēdu, nav nepieciešams saliekties, piespiest vai pavilkt ar mēlīti. Uzvilkšana ir tikpat vienkārša arī lielā aukstumā, savukārt klasiskos zābakus ir daudz grūtāk uzvilkt, kad gaisa temperatūra ir zem 0 grādu atzīmes.
Kas ir cietības indekss jeb Flex?
Lai nodrošinātu informāciju par zābaka cietību, ražotāji katram zābakam norāda cietības indeksu jeb Flex. Šis rādītājs norāda zābaku vispārējo cietību: jo lielāks rādītājs, jo cietāks ārējais zābaks. Zābaki, kuru cietības indekss ir 60 vai mazāks, ir piemēroti iesācējiem. Zābaki ar cietības indeksu no 60 līdz 90 ir piemēroti vidēja līmeņa slēpotājiem. Izstrādājumi ar lielāku indeksu ir piemēroti pieredzējušiem slēpotājiem. Tomēr smagāki lietotāji var izvēlēties stingrākus zābakus.
Kā zināt, vai zābaki, ko pielaikojat, ir pareizā izmēra?
Kad pēda ir ievietota zābakā, nostipriniet sprādzes līdz viduspunktam. Vai varat savilkt ciešāk? Tas nozīmē, ka zābaku platums nav jums piemērots. Kad zābaki ir aiztaisīti, veiciet 3 saliekšanas kustības. Piecelieties: Pirkstu galiem ir jāsaskaras ar iekšzābaka galu. Ieliecoties ceļos, pēdai vajadzētu pabīdīties atpakaļ un jums nevajadzētu vairs sajust purngalu.Ņemiet vērā, ka iekšzābaka putas pēc dažām slēpošanas dienām saspiedīsies.
Ko darīt, ja rodas sāpes kājās?
1. Izvēlieties piemērotas un plānas slēpošanas zeķes, tādējādi novēršot saspiešanu un veicinot asins cirkulāciju pēdās.
2. Izvēlieties pazoli, kas ir pielāgota jūsu pēdas formai, lai izvairītos no pēdas saspiešanas un spiediena pret ārējo zābaku. Lūdziet padomu veikala pārdevējam.
Kā glabāt slēpju zābakus?
1. Izvēdiniet zābakus, izņemot iekšzābaku no plastmasas ārējā zābaka.
2. Nostipriniet sprādzes pirmajā ierobojumā, lai izvairītos no zābaku deformācijas un, ja iespējams, glabājiet tos zābakiem paredzētajā somā.
3. Ja iespējams, uzglabājiet tos sausā vietā, kur temperatūra nav zemāka par 10 °C. Tādējādi jūs pasargāsiet zābaku plastmasas daļas.